There will be a division.
For
Adam, George (Paisley) (SNP)
Adamson, Clare (Motherwell and Wishaw) (SNP)
Allan, Alasdair (Na h-Eileanan an Iar) (SNP)
Arthur, Tom (Renfrewshire South) (SNP)
Beattie, Colin (Midlothian North and Musselburgh) (SNP)
Brown, Keith (Clackmannanshire and Dunblane) (SNP)
Campbell, Aileen (Clydesdale) (SNP)
Coffey, Willie (Kilmarnock and Irvine Valley) (SNP)
Constance, Angela (Almond Valley) (SNP)
Crawford, Bruce (Stirling) (SNP)
Cunningham, Roseanna (Perthshire South and Kinross-shire) (SNP)
Denham, Ash (Edinburgh Eastern) (SNP)
Dey, Graeme (Angus South) (SNP)
Doris, Bob (Glasgow Maryhill and Springburn) (SNP)
Ewing, Annabelle (Cowdenbeath) (SNP)
Fabiani, Linda (East Kilbride) (SNP)
Finnie, John (Highlands and Islands) (Green)
FitzPatrick, Joe (Dundee City West) (SNP)
Forbes, Kate (Skye, Lochaber and Badenoch) (SNP)
Freeman, Jeane (Carrick, Cumnock and Doon Valley) (SNP)
Gibson, Kenneth (Cunninghame North) (SNP)
Gilruth, Jenny (Mid Fife and Glenrothes) (SNP)
Gougeon, Mairi (Angus North and Mearns) (SNP)
Grahame, Christine (Midlothian South, Tweeddale and Lauderdale) (SNP)
Greer, Ross (West Scotland) (Green)
Harper, Emma (South Scotland) (SNP)
Harvie, Patrick (Glasgow) (Green)
Haughey, Clare (Rutherglen) (SNP)
Hepburn, Jamie (Cumbernauld and Kilsyth) (SNP)
Johnstone, Alison (Lothian) (Green)
Kidd, Bill (Glasgow Anniesland) (SNP)
Lyle, Richard (Uddingston and Bellshill) (SNP)
MacDonald, Angus (Falkirk East) (SNP)
MacGregor, Fulton (Coatbridge and Chryston) (SNP)
Mackay, Derek (Renfrewshire North and West) (SNP)
Mackay, Rona (Strathkelvin and Bearsden) (SNP)
Macpherson, Ben (Edinburgh Northern and Leith) (SNP)
Maguire, Ruth (Cunninghame South) (SNP)
Martin, Gillian (Aberdeenshire East) (SNP)
Mason, John (Glasgow Shettleston) (SNP)
McKee, Ivan (Glasgow Provan) (SNP)
McKelvie, Christina (Hamilton, Larkhall and Stonehouse) (SNP)
McMillan, Stuart (Greenock and Inverclyde) (SNP)
Neil, Alex (Airdrie and Shotts) (SNP)
Paterson, Gil (Clydebank and Milngavie) (SNP)
Robison, Shona (Dundee City East) (SNP)
Ross, Gail (Caithness, Sutherland and Ross) (SNP)
Ruskell, Mark (Mid Scotland and Fife) (Green)
Somerville, Shirley-Anne (Dunfermline) (SNP)
Stevenson, Stewart (Banffshire and Buchan Coast) (SNP)
Stewart, Kevin (Aberdeen Central) (SNP)
Swinney, John (Perthshire North) (SNP)
Todd, Maree (Highlands and Islands) (SNP)
Torrance, David (Kirkcaldy) (SNP)
Watt, Maureen (Aberdeen South and North Kincardine) (SNP)
Wheelhouse, Paul (South Scotland) (SNP)
Wightman, Andy (Lothian) (Green)
Yousaf, Humza (Glasgow Pollok) (SNP)
Against
Bibby, Neil (West Scotland) (Lab)
Cole-Hamilton, Alex (Edinburgh Western) (LD)
Fee, Mary (West Scotland) (Lab)
Findlay, Neil (Lothian) (Lab)
Grant, Rhoda (Highlands and Islands) (Lab)
Gray, Iain (East Lothian) (Lab)
Johnson, Daniel (Edinburgh Southern) (Lab)
Kelly, James (Glasgow) (Lab)
Lamont, Johann (Glasgow) (Lab)
Macdonald, Lewis (North East Scotland) (Lab)
Marra, Jenny (North East Scotland) (Lab)
McArthur, Liam (Orkney Islands) (LD)
McNeill, Pauline (Glasgow) (Lab)
Rennie, Willie (North East Fife) (LD)
Rowley, Alex (Mid Scotland and Fife) (Lab)
Rumbles, Mike (North East Scotland) (LD)
Sarwar, Anas (Glasgow) (Lab)
Scott, Tavish (Shetland Islands) (LD)
Smith, Elaine (Central Scotland) (Lab)
Smyth, Colin (South Scotland) (Lab)
Stewart, David (Highlands and Islands) (Lab)
Abstentions
Ballantyne, Michelle (South Scotland) (Con)
Bowman, Bill (North East Scotland) (Con)
Briggs, Miles (Lothian) (Con)
Burnett, Alexander (Aberdeenshire West) (Con)
Cameron, Donald (Highlands and Islands) (Con)
Carson, Finlay (Galloway and West Dumfries) (Con)
Chapman, Peter (North East Scotland) (Con)
Corry, Maurice (West Scotland) (Con)
Fraser, Murdo (Mid Scotland and Fife) (Con)
Golden, Maurice (West Scotland) (Con)
Greene, Jamie (West Scotland) (Con)
Halcro Johnston, Jamie (Highlands and Islands) (Con)
Hamilton, Rachael (Ettrick, Roxburgh and Berwickshire) (Con)
Harris, Alison (Central Scotland) (Con)
Kerr, Liam (North East Scotland) (Con)
Lindhurst, Gordon (Lothian) (Con)
Lockhart, Dean (Mid Scotland and Fife) (Con)
Mason, Tom (North East Scotland) (Con)
Mitchell, Margaret (Central Scotland) (Con)
Mountain, Edward (Highlands and Islands) (Con)
Mundell, Oliver (Dumfriesshire) (Con)
Scott, John (Ayr) (Con)
Simpson, Graham (Central Scotland) (Con)
Smith, Liz (Mid Scotland and Fife) (Con)
Stewart, Alexander (Mid Scotland and Fife) (Con)
Wells, Annie (Glasgow) (Con)
Whittle, Brian (South Scotland) (Con)